CONSEQ REPOFOND – bezpečná a aktuálně výnosnější alternativa ke spořicím účtům, u nás navíc bez poplatku

1. 8. 2022

Je to skutečný průlom ve stojatých vodách českých konzervativních produktů? Zdá se, že ano  nový Conseq Repofond totiž nabídne i drobnějším investorům již od částky deset tisíc korun možnost podílet se svými výnosy na vysokých úrokových sazbách na trhu, tedy investovat jako velcí hráči. 

Investičním cílem fondu je prostřednictvím vkladů a zejména reverzních repo operací dosahovat zhodnocení v českých korunách na úrovni dvoutýdenní repo sazby ČNB snížené zhruba o 0,75 procentního bodu. Například, pokud nyní je repo sazba ČNB 7 %, investor, který zainvestuje finance do Repofondu, může nyní očekávat výnos na úrovní 6,25 % p.a. A ten se do budoucna bude vyvíjet dle toho, jak se bude pohybovat výše repo sazby ČNB, fond na ni reaguje bezprostředně.  

Fond, který společnost Conseq zařadila do své nabídky počínaje červencem letošního roku, je mladším bratříčkem fondu Conseq Depozitní+ , který je fondem kvalifikovaných investorů s velice podobnou investiční strategií a který využívají zejména privátní a institucionální klienti s minimální částkou 1 mil. Kč a více. 

Obrovskou výhodou nového fondu Conseq Repofond je jeho vysoká likvidita, pro kterou se nebojíme ho nazvat výnosnější alternativou ke spořicím účtům. Statutem fondu garantovaná možnost získat v týdenních intervalech odkupem bez poplatku či sankce jakoukoliv částku zpět na svůj běžný účet je pro většinu investorů naprosto dostatečná.  

Chcete-li vědět, zda je pro Vaši konkrétní situaci fond vhodný a seznámit se kompletně s jeho charakteristikami, napište nám na kzfinance@kzfinance.cz. V rámci služby investičního poradenství se tyto informace dozvíte. A navíc se můžete při investování s námi těšit na nulový vstupní i výstupní poplatek, Vaše úspory tak mohou být zhodnocovány od prvního dne.  

HLAVNÍ CHARAKTERISTIKY FONDU  

Druh fondu: Otevřený podílový fond  

Investiční společnost: Conseq Funds investiční společnost, a.s.  

Měna: CZK  

ISIN: CZ0008477221  

Minimální objem investice: minimální jednorázová investice od 10 tis. Kč, následná od 500 Kč 

Investiční horizont: 1 měsíc a déle  

Cílová aktiva: repo-operace ČNB, depozita  

Vstupní poplatek: bez poplatku přes společnost KZ FINANCE (standardní 0,5 %) 

Výstupní poplatek: bez poplatku  

Likvidita: 1x za týden (v úterý)  

Vypořádání nákupu/prodeje podílových listů: obvykle T+3 (pátek každého kalendářního týdne)  

Příloha: Conseq Repofond - leták

Magazín tipů a triků pro Vaše finance

Máte dotaz? Napište nám

Jméno a příjmení
Váš e-mail *
Telefon
Oblast zájmu *
Zpráva