Aktuality

PF 2024

18. 12. 2023

Stát podpoří investice na stáří, Sněmovnou prošel Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

20. 11. 2023
V uplynulém týdnu spatřil světlo světa po třetím čtení v Poslanecké sněmovně v rámci koncepční novely finančního trhu i Dlouhodobý investiční produkt (DIP). Co si pod ním představit, jaké bude mít výhody a komu se vyplatí? Přinášíme podrobnosti.

Povinné ručení na elektrokoloběžky a elektrokola - mýty a skutečnost v novém zákoně o povinném ručení

20. 11. 2023
Česká republika jako členský stát EU musí nejpozději do 23.12.2023 přijmout nový zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, zkráceně o povinném ručení. Pojďme si tedy shrnout, jaké změny nás jako motoristy od tohoto data čekají.

Penzijko po třetím čtení, starobní důchodci budou bez státního příspěvku, ten se navíc mění. Jednorázové ukončení zachováno.

16. 11. 2023
Změna ve výši státního příspěvku, jeho omezení pro starobní důchodce či zjednodušení přestupů ze starších transformovaných fondů do nového doplňkového penzijního spoření, to vše přináší novela koncepce finančního trhu, která byla v tomto týdnu schválena Poslaneckou sněmovnou. Co konkrétního přináší pro více jak 5 milionů účastníků?

Colors of Finance ve středu 4.října opět s naší účastí v panelové diskusi

24. 9. 2023
Ostravská událost roku v osobních financích, konference Colors of Finance , se letos uskuteční ve středu 4.října a představí spoustu zajímavých hostů a témat. Panelovou diskusi Milionové FKI portfolio se zástupci investičních společností a fondů kvalifikovaných investorů povede zástupce naší společnosti Marek Janšta. Mediálním partnerem akce je pak náš web www.fondykvalifikovane.cz

PF 2023

16. 12. 2022

Nová pravidla pro lyžaře v Itálii účinná od 1.1.2022

6. 1. 2022
Na zasněžených sjezdovkách Itálie bude od ledna 2022 kromě povinnosti prokázat se Covid passem platit pro všechny neprofesionální lyžaře také další povinnosti, které upravují, jak chování lyžaře na sjezdovce, tak „povinnou výbavu“, do které se nově počítá i POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI.

Upozornění pro veřejnost: Role ČNB u správců podle § 15 zákona o investičních společnostech a investičních fondech

29. 11. 2021
Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že společnosti, které provádějí správu majetku srovnatelnou s obhospodařováním podle § 15 (dále také „správci podle § 15“) odst. 1 zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech (dále také „ZISIF“), nepodléhají dohledu České národní banky. Tyto společnosti mohou po zápisu do seznamu vedeného ČNB fungovat jako správci, kteří v rámci specifických podmínek spravují alternativní investiční fondy.

Náš fond AMADEUS I. prožil silné třetí čtvrtletí, zhodnocení za poslední rok se blíží sedmi procentům

25. 11. 2021
Hodnota akcií třídy A AMADEA I. vzrostla ve třetím čtvrtletí o 1,86 %, třídy B pak o 1,77 %. AMADEUS tak pokračuje v dobrých letošních výsledcích. Zhodnocení za posledních 12 měsíců činí 6,97 % u třídy A, resp. 6,65 % u třídy B. V porovnání se zářijovou výší inflace 4,92 % (meziročně) tak lze konstatovat, že AMADEUS plní svůj cíl a reálně zhodnocuje majetek investorů i v prostředí zvýšené inflace.

Český důchodový systém aneb opravdu stále spoléhat pouze na stát, či vzít konečně svůj budoucí osud do svých rukou?

19. 7. 2021
V současné době je český důchodový systém velmi solidární. Platí již od roku 1996, od této doby prošel pouze drobnými úpravami, a to je problém. Důchodový systém v České republice byl od ledna roku 2013 rozdělen na tři penzijní pilíře, od ledna roku 2016 po zrušení II. pilíře je dělen pouze na dva.

Magazín tipů a triků pro Vaše finance

Máte dotaz? Napište nám

Jméno a příjmení
Váš e-mail *
Telefon
Oblast zájmu *
Zpráva