Nová pravidla pro lyžaře v Itálii účinná od 1.1.2022

6. 1. 2022

Na zasněžených sjezdovkách Itálie bude od ledna 2022 kromě povinnosti prokázat se Covid passem platit pro všechny neprofesionální lyžaře také další povinnosti, které upravují, jak chování lyžaře na sjezdovce, tak „povinnou výbavu“, do které se nově počítá i POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI.

Každý lyžař, který využívá sjezdovky, musí mít platné pojištění, které kryje jeho občanskoprávní odpovědnost za škody nebo úrazy způsobené třetím osobám. Nemusíte si však sjednávat zvláštní pojištění, neboť provozovatelé lyžařských areálů budou mít povinnost uživatelů při zakoupení jízdenky umožnit i sjednání pojistné smlouvy. Doporučuji ale uzavřít si pojištění již v ČR, např. v rámci cestovního pojištění. Výhodou je smlouva a pojistné podmínky v českém jazyce a k tomu vám vystavíme i potvrzení o sjednání pojištění v angličtině. Kdo nebude pojištěn, vystavuje se riziku pokuty ve výši od 100 do 150 EUR a zároveň mu bude odebrán skipas.

V případě zájmu o Cestovní pojištění včetně pojištění odpovědnosti máte možnost v On-line sekci uzavřít s našimi vybranými partnery.

Případně mě můžete kontaktovat i na volkova@kzfinance.cz nebo 735 757 460.

Magazín tipů a triků pro Vaše finance

Máte dotaz? Napište nám

Jméno a příjmení
Váš e-mail *
Telefon
Oblast zájmu *
Zpráva