Náš fond AMADEUS I. prožil silné třetí čtvrtletí, zhodnocení za poslední rok se blíží sedmi procentům

25. 11. 2021

Hodnota akcií třídy A AMADEA I. vzrostla ve třetím čtvrtletí o 1,86 %, třídy B pak o 1,77 %.  AMADEUS tak pokračuje v dobrých letošních výsledcích. Zhodnocení za posledních 12 měsíců činí 6,97 % u třídy A, resp. 6,65 % u třídy B. V porovnání se zářijovou výší inflace 4,92 % (meziročně) tak lze konstatovat, že AMADEUS plní svůj cíl a reálně zhodnocuje majetek investorů i v prostředí zvýšené inflace.

Obdobně jako v předchozím čtvrtletí k plnění tohoto cíle pomáhá nemovitostní složka portfolia, kdy celkový příspěvek k výkonnosti za 3.čtvrtletí byl nad očekáváním. Zbylé pozice se vyvíjely veskrze v souladu s předpoklady, mírně podprůměrnou výkonnost zaznamenala část portfolia zaměřená na obnovitelné zdroje energie, naopak výrazněji se zadařilo vybraným private equity fondům v portfoliu a v růstu pokračovaly také české akcie.

V rámci portfolia byla nově zařazena doplňková pozice zaměřená na lesy a lesní hospodářství.

Objem majetku pod správou činí  315 milionů korun.

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s. je fondem fondů investujícím převážně do fondů kvalifikovaných investorů nabízejících se na českém trhu. Je přístupný investorům od 1 milionu korun a obchodní dny má vždy poslední den kalendářního čtvrtletí. Fond je obhospodařován a administrován CODYA investiční společností a podléhá řádnému dozoru ze strany České národní banky. Zakladatelem fondu jsou lidé spojení se společností KZ FINANCE.

Více informací k fondu a aktuální kvartální report najdete na www.amadeusfond.cz

Magazín tipů a triků pro Vaše finance

Máte dotaz? Napište nám

Jméno a příjmení
Váš e-mail *
Telefon
Oblast zájmu *
Zpráva