Fond AMADEUS završil první rok své existence i přes koronavirovou krizi úspěšně, investorům peníze zhodnotil

11. 6. 2020

Kroměříž (11.6.2020) – AMADEUS I. jako první podfond AMADEUS SICAV a.s. zhodnotil k31.3.2020 na ročním horizontu majetek akcionářům vobou třídách. Ve třídě A, která je dostupná investorům od 10 milionů korun výše, dosáhlo toto zhodnocení + 2,55 %, ve třídě B pro investory od jednoho milionu korun pak +1,98 %. Vkoronavirem nejpostiženějším prvním kvartále letošního roku fond ztratil pouze mírně, kolem půl procenta. Za rok působení se majetek fondu rozrostl na současných více jak 200 milionů korun. Zakladatelem fondu je poradenská společnost KZ FINANCE, spol. sr.o., jež působí současně jako subjekt slicencí investičního zprostředkovatele.

Jeden ze zakladatelů a člen investičního výboru Miroslav Frajt hodnotí první rok existence fondu kladně: „V kontextu nepředvídatelných březnových událostí vnímáme tento výsledek jako potvrzení správnosti našeho investičního přístupu, který je založen na široké diverzifikaci a vyšší váze alternativních aktiv.

Fond, který mapuje pro české investory trh se zajímavými investičními myšlenkami obsaženými v dynamicky rostoucím segmentu fondů kvalifikovaných investorů je tak svým zaměřením fond fondů. Kromě nich ovšem v jeho portfoliu v menší míře můžeme nalézt i korporátní dluhopisy, zápůjčky či akcie. Prim ovšem hrají alternativy a z nich především nemovitosti. Jak říká druhý ze zakladatelů fondu, Marek Janšta: „Ukázalo se, že sázka na průmyslové nemovitosti a logistické areály byla úspěšná, zejména v době „zadrátované ekonomiky“ byly páteří naší ekonomiky, stejně jako třeba retailové prodejny potravin.

Fond i nadále cílí na výkonnost 4-6 % ročně, nic na tom nezměnila ani krize. „Máme ve fondu aktuálně kolem dvacítky dle našeho názoru zajímavých fondů, což je dostatečně diverzifikované a současně flexibilní portfolio, které jsme v uplynulých týdnech doplňovali třeba o fond zaměřený na posílení české koruny. Ale ponecháváme si i vyšší podíl hotovosti pro případné investiční příležitosti ve druhé polovině roku,“ upozorňuje Miroslav Frajt a dodává, „kromě diverzifikace investoři oceňují i kvartální flexibilitu v nákupu a prodeji akcií fondu, jež jim tak umožňuje participovat na výnosech i jinak méně likvidních aktiv typu zemědělské půdy či private equity.

Obhospodařovatelem a současně administrátorem fondu je CODYA investiční společnost., depozitářem pak Česká spořitelna. Minimální investice činí ze zákona jeden milion korun. Poplatek za správu pro třídu A 0,1 % p.a., pro třídu B 0,6 % p.a. Další informace k fondu najdou případní zájemci na www.amadeusfond.cz nebo na www.fondykvalifikovane.cz, případně na emailu info@amadeusfond.cz

Bližší informace poskytne: Ing. Marek Janšta, tel. + 420 603 259 678

Tisková zpráva AMADEUS

Magazín tipů a triků pro Vaše finance

Máte dotaz? Napište nám

Jméno a příjmení
Váš e-mail *
Telefon
Oblast zájmu *
Zpráva
logo

icon-contact-phone +420 573 335 507

icon-contact-mail kzfinance@kzfinance.cz