Životní a úrazové pojištění

Překotné uzavírání často nesmyslných pojistných smluv, či chcete-li „bouchání pojistek“ , patří mezi oblíbené nešvary části „pojišťovacího“ trhu. Ten dokázal bohužel za poslední léta překroutit původní smysl pojištění, tedy zajištění se oproti nenadálým a nepředvídatelným událostem, do jakéhosi pojišťovacího inženýrství s cílem vymyslet často neprůhledné a obludné obojživelníky sloužící současně na pojištění rizika i spoření.

My v KZ FINANCE chápeme pojištění v původním slova smyslu především jako prostředek pro zajištění stávajících příjmů v případě nepředvídatelných zdravotních komplikací v budoucnu, tedy jako produkt pro pojištění rizika. Je důležitý zejména v případech, kdy si klient bere na sebe závazek plynoucí například z nesplaceného hypotečního úvěru na vlastní střechu nad hlavou.

Pojištění tak chápeme především jako zajištění všech podstatných rizik (smrt, invalidita všech stupňů z důvodu úrazu i nemoci, dlouhodobá pracovní neschopnost...), která mohou významným způsobem ovlivnit nejen plnění budoucích finančních cílů, ale i běžný život klienta. Naproti tomu méně významné částky jako například bolestné v případě léčení úrazu na lyžích bez trvalých následků navrhujeme řešit pomocí budování finanční rezervy.

Taktéž dlouhodobé spoření v produktech typu investiční životní pojištění nemůžeme svým klientům doporučit, preferujeme především transparentní investiční produkty více popsané v sekci Investiční poradenství nebo Zajištění stáří.

 

Pokud budete chtít poradit s vhodným nastavením pojistných rizik u životního a úrazového pojištění, obracejte se na Ing. Marka Janštu, e-mail: jansta@kzfinance.cz.  

 

Využijte poradny našeho specialisty:

Využijte naší poradny - pošlete nám dotaz, odpovíme Vám!