Zaměstnanecké výhody

Pojem Zaměstnanecké benefity
Zaměstnanecké výhody patří v současné době na poli personální politiky mezi významné motivační prvky ovlivňující kvalitu, spokojenost a stabilitu zaměstnanců, navíc navenek zlepšují image zaměstnavatelů. Nezáleží přitom vůbec na velikosti dané společnosti, protože veškerou škálu těchto produktů mohou využívat jak malé firmy čítající jen pár zaměstnanců , tak i "kolosy" s několika tisíci pracovníky. Poradenská činnost v této oblasti se prudce vyvíjí a již se zdaleka nejedná pouze o klasické "zlanaření" podniku pro jeden penzijní fond nebo jednu životní pojišťovnu.

 

Proč spolupracovat s námi

Naše filozofie práce se zaměstnavatelem je založena na komplexní, dlouhodobé a oboustranně výhodné spolupráci, která bude založena i na určité etické úrovni. Hledisko prvotní provize pro tuto dlouhodobou spolupráci je opravdu nepodstatné, důležitější pro nás je navázání dlouhodobého vztahu a myšlenka nezávislého poradenství. Rozhodnete-li se pro spolupráci s poradci naší společnosti, pak lze očekávat kvalitní analýzy, zázemí i servis v následujících oblastech:

1. doplňkové penzijní spoření (dříve penzijní připojištění)
Zaměstnavatel, pokud přispívá svým zaměstnancům - účastníkům, si může do daňově uznatelných nákladů zahrnout (a tím si snížit svůj základ pro výpočet daně z příjmů) příspěvky na penzijní připojištění v neomezené výši. Příspěvky jsou osvobozeny od sociálního a zdravotního pojištění pokud celkový příspěvek na jednoho zaměstnance nepřesáhne částku 30 000 Kč ročně.
Zaměstnanci - účastníku, kterému takto přispívá zaměstnavatel, bude osvobozen od daně z příjmů a od odvodů na sociální a zdravotní pojištění příspěvek zaměstnavatele až do 30 000 Kč.

2. životní pojištění
Zaměstnavatel si jako daňově uznatelný výdaj může odečíst jakoukoliv výši příspěvku na jednoho zaměstnance. Osvobozený od sociálního a zdravotního pojištění bude v případě, pokud zaměstnanci přispěje v souhrnu 30 000 Kč za rok na doplňkové penzijní spoření a životní pojištění. Zaměstnanec si může za rok ze svých příspěvků snížit daňový základ o maximálně 12 tisíc korun.

3. podílové fondy
Naše společnost jako specialista především na investiční produkty je schopna poskytnout konzultace a kompletní servis v oblasti příspěvků zaměstnavatelů do investic do podílových fondů, pokud tyto příspěvky budou uznány jako daňově uznatelné náklady (novinka se připravuje na ministerstvu financí). Pro klíčové zaměstnance jsme navíc připraveni nabídnout investiční programy na míru s průběžnou péčí.

4. hypotéky se zvýhodněnou sazbou a stavební spoření

5. pojištění vozidel a majetku

6. kreditní karty, zvýhodněné cestovní pojištění

7. bankovní spotřebitelské úvěry se zvýhodněnou sazbou

8. osobní konta

 

Náš servis - program V.I.P. FIRMA

V rámci vlastního produktu V.I.P. Firma jsme schopni v rámci jednoho programu zaměstnaneckých výhod za co nejnižších administrativních nároků namodelovat a na klíč zájemci z řad zaměstnavatelů připravit řešení, které bude zohledňovat jeho konkrétní požadavky a přitom vycházet z jeho současné situace. Program je stavebnice složená z jednotlivých komponentů zaměstnaneckých benefitů a je v něm možno kdykoli jakoukoli z částí (např. v případě pojištění, máte-li zájem nadále spolupracovat s Vaším stávajícím pojišťovacím makléřem) vynechat. Je vytvářen a aktuálně modifikován za pomoci našeho daňového poradce sledujícího poslední legislativní změny v této oblasti, daňovou reformu s účinností od 1.1.2008 nevyjímaje, a předchází mu důkladná analýza současného využívání finančních produktů ze strany zaměstnavatele.

V rámci programu V.I.P. Firma tak od nás zaměstnavatel získává např.:
1. komplexní servis spojený s úsporou administrativních a dalších nákladů
2. nezávislou analýzu širokého spektra finančních produktů
3. průhlednost, vyčíslitelnost benefitů a nepeněžitých profit
4. každoroční finanční bonus v závislosti na šíři uzavřených produktů
5. daňovou optimalizaci a úsporu mzdových nákladů
6. diferenciaci produktů a limitů pro různé skupiny zaměstnanců
7. zajištění "vyšší vzdělávací akademie" pro manažery
8. prostředky ke stabilizaci klíčových zaměstnanců (manažerské pojistky, investiční programy na míru)
9. průběžnou a dlouhodobou péči v oblasti

V rámci programu V.I.P. Firma od nás zaměstnanec získává např.:
10. individuální poradenství nezávislé na jedné finanční skupině, výběr ze široké produktové nabídky
11. zvýhodněnou úrokovou sazbu a snížený poplatek u hypotečních úvěrů
12. komplexní vyřízení úvěrového případu
13. stavební spoření se sníženým poplatkem
14. investice do podílových fondů se sníženým vstupním poplatkem
15. zvýhodněné pojištění vozidel a majetku
16. vrácení poloviny svého příspěvku na penzijní připojištění
17. příspěvek 200 korun na založení ING konta atd.

Pokud Vás problematika Zaměstnaneckých benefitů zaujala, přáli byste si znát bližší podrobnosti k systémům a možnostem zaměstnaneckých výhod, případně provést analýzu současného stavu produktů ve Vaší společnosti, kolegyně Ing. Ivona Vojtušová, e-mail vojtusova@kzfinance.cz, je připravena Vám vyjít vstříc, popř. Vám doporučit specialistu na oblast, která Vás zajímá.

 

Využijte poradny našeho specialisty na zaměstnanecké výhody:

Využijte naší poradny - pošlete nám dotaz, odpovíme Vám!