Financování bydlení

warning: Creating default object from empty value in /www/doc/www.kzfinance.cz/www/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

Hypotéka pro důchodce? Ano, ale ....

Hypoteční úvěry jsou nejčastěji spojovány s mladými lidmi, kteří si chtějí pořídit své vlastní bydlení. O hypotéku však mohou usilovat i žadatelé v pozdějším věku. Proč vlastně potřebuje důchodce hypotéku? Důvodem může být potřeba prostředků na rekonstrukci vlastněné nemovitosti, odkup bytu do osobního vlastnictví, vypořádání majetkových vztahů, výhodné refinancování nebo prostě jen koupě vysněné nemovitosti pro bydlení nebo rekreaci. Takoví žadatelé by měli být sice bankami posuzování jako standardní klienti, nicméně mohou nastat různé komplikace.

Srovnání stavebního spoření v roce 2014 - úroky jdou dále dolů

Váháte se založením stavebního spoření? Bojíte se případných legislativních změn, které omezí nakládání s naspořenými prostředky? Nevíte, jak vysokou cílovou částku zvolit v případě, že chcete pouze spořit? Při správně vybraných parametrech nově uzavírané smlouvy získáte slušný a předem známý výnos i dnes a nemusíte se přitom bát nečekaných ztrát z důvodu výpovědi spoření ze strany stavební spořitelny. Musíte ovšem brát v potaz současné všeobecné obchodní podmínky i ustanovení nového občanského zákoníku, abyste nebyli za pár let nepříjemně překvapeni komplikacemi při ukončování smlouvy. S jakými úskalími musí počítat čistě spořicí účastník?

Výpověď od stavební spořitelny? Zpozorněte

Úrok vyšší jak tři procenta je charakteristický pro smlouvy uzavřené před rokem 2004, u těchto smluv je tedy už dávno po uplynutí šestileté vázací doby. "Přátelští" klienti spořitelen na tyto smlouvy často už nespoří a používají je jen jako výhodné termínované vklady, často vylepšené ještě připisovaným státním příspěvkem.

JARO 2013 VE STAVEBNÍM SPOŘENÍ

Stejně jako banky v hypotékách přišly i stavební spořitelny na trh s jarními akcemi.

Spoření pro děti – srovnání produktů

Myslet na budoucnost svých dětí znamená připravit jim podmínky pro vstup do života, financovat studium. To vše stojí peníze. Pro výběr správného produktu na spoření pro děti si nejdříve ujasněte cíl svého počínání. Chcete pro dítě kasičku pro kapesné nebo spíše program, který naspoří maximum pro jeho start do života? Chcete mít možnost na peníze jednoduše sáhnout i v průběhu spoření nebo naopak hledáte způsob jak nechat peníze pod zámkem až do plnoletosti dítěte? Zejména tyto otázky ovlivní konečné rozhodnutí.

Sportovní batoh jako dárek k nové smlouvě stavebního spoření

Buřinka, tedy Stavební spořitelna České spořitelny, a.s., připravila na konec roku tradiční dárek pro své nové klienty. Každý, kdo splní podmínky této vánoční akce, se může těšit na prémii až 750 korun a k ní sportovní batoh Husky.

PODZIM 2012 VE STAVEBNÍM SPOŘENÍ

Modrá pyramida
  • S platností od 24.09.2012 se úrokové sazby Hypoúvěrů snižují o dalších 0,2 % p.a.. Roční úroková sazba bude pro „Hypoúvěr 85“ 3,24 – 4,04 % a „Hypoúvěr 100“ 4,24 – 5,04 %
  • Marketingová akce Prémie 2000 Kč v období od 24.9.2012 do 31.1.2013. Pokud klient uzavře smlouvu SS a v prvních 4 celých měsících po uzavření vloží alespoň 20 000 Kč, získá prémii na účet stavebního spoření ve výši úhrady za uzavření smlouvy,
    maximálně 2 000 Kč.
  • Marketingová akce Rostoucí úrok od 24.9.2012 do odvolání. Pro stávající smlouvy v tarifu Kredit bude klientům nabízeno výhodné navýšení s 50% slevou na poplatku. Maximální hodnota navýšení je 500 000 Kč. Pokud se klient zaváže ponechat depozita na stávajícím stavebním spoření po dobu 6 let, získá bendit ve formě zvýhodněného vrstveného úročení zůstatku.Výše úrokového bonusu pro jednotlivé vrstvy zůstatku vyhlašuje MP, nicméně při sjednání akce tuto výši klientovi na dobu 6 let garantuje.Tento úrokový bonus bude připsán na účet klienta po uplynutí 6let.

Kalouskovy škrty stavebního spoření neplatí, Klaus zuří

Ústavní soud rozhodl, že zhruba pět milionů Čechů zatím nepřijde o výhodnější příspěvek ke stavebnímu spoření. Soud vydal souhlasný verdikt ke stížnosti, která zpochybňuje snížení státní podpory u stavebního spoření, jež Nečasův kabinet protlačil v legislativní nouzi.

NOVINKY z Komerční banky

Od 14.4.2011 začíná KB poskytovat nové typy hypotečních úvěrů:

AKCE Stavební spořitelny České spořitelny

Stavební spoření pro seniory nad 60 let ZDARMA

Je Vám víc než 60 let? Chcete výhodně a bezpečně spořit? U Buřinky si teď můžete uzavřít stavební spoření zdarma.
Výhodně spořit se vyplatí v každém věku. U Buřinky Vám teď navíc dáme od 1.4. do 30.6. 2011 smlouvu zdarma. Neváhejte, protože spořit s Buřinkou se opravdu vyplatí.

Syndikovat obsah